متن کامل سخنرانی استاد قرائتی تاریخ 97/9/15

درسهایی از قرآن 15/9/97

موضوع: سیمای اهل ایمان در قرآن

تاریخ پخش: 97/9/15 - پانزدهم آذر ماه 97

بسم الله الرحمن الرحیم

«الهی انطقنی بالهدی و الهمنی التقوی»

آیه‌ای در قرآن هست در مورد پیغمبر و یاران پیغمبر خیلی‌ها حفظ هستند در ایران و خیلی از جاهای دیگر، اولش این است «محمدٌ رسول الله» بلند بگویید. این آیه قرآن است. «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ الَّذِینَ‏ مَعَهُ‏ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ تَراهُمْ رُکَّعاً سُجَّداً» (فتح/29) ترجمه کنم. اول سوره فتح به پیغمبر می‌گوید: «إِنَّا فَتَحْنا لَکَ‏ فَتْحاً مُبِیناً» (فتح/1) آخرش هم می‌گوید: «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ» این فتح مبین برای این محمد است. یک قصه‌ای دارد من این را گفتم، در ذهنم هست که این قصه را گفتم ولی اگر کسی هم شنیده دو بار بشنود. قصه مهمی است.

ادامه مطلب

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : قرآن ,پیغمبر ,تاریخ ,«مُحَمَّدٌ رَسُولُ ,قرائتی تاریخ ,استاد قرائتی ,سخنرانی استاد ,کامل سخنرانی ,استاد قرائتی تاریخ ,سخنرانی استاد قرائتی ,کامل سخنرانی استاد
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

انتظار نصب کرکره برقی کتابخانه عمومی فرهنگیان فروشگاه ارزان شاپ ایرانیان اینجا برای من میهن پروژه کورس های آموزشی دانشگاههای برتر Stephanie اطلاعات مربوط به پزشکی و دامپزشکی